Groepsindeling


Alle deelnemers van CHECK zijn verdeeld in twee groepen:

  • Een jaarlijkse groep
  • Een variabele groep

 

Aan het begin van het onderzoek bent u in één van deze groepen ingedeeld, op basis van een aantal criteria. In de jaarlijkse groep wordt u jaarlijks onderzocht. Zit u in de variabele groep, dan hoeft u minder vaak op controle, namelijk vijf keer in totaal 10 jaar. Als u in de variabele groep bent ingedeeld, is het mogelijk dat u later in het onderzoek in de jaarlijkse groep komt. Dit komt dan doordat u op dat moment voldoet aan de criteria die horen bij de jaarlijkse groep. Zit u in de jaarlijkse groep, dat blijft dat zo voor de duur van het onderzoek.

 

Bezoeken aan het ziekenhuis

 

Tijdens uw bezoek aan het ziekenhuis vinden er de volgende onderzoeken plaats:

  • Lichamelijk onderzoek
  • Bloedonderzoek
  • Onderzoek van de urine
  • Röntgenfoto’s
  • Vragenlijsten

 

Uitleg van de onderzoeken

Tijdens het lichamelijk onderzoek onderzoekt de arts, verpleegkundig specialist of fysiotherapeut vooral de beweeglijkheid en eventuele pijn van uw heup en knie. Voor het bloed- en urine onderzoek laat u bloed afnemen en levert u urine in. Uw bloed en urine wordt opgeslagen. Op een later tijdstip zullen we uw bloed en urine onderzoeken. Voor het röntgenonderzoek worden er verschillende opnames gemaakt van uw heup en knie, zodat we een totaalbeeld krijgen van uw gewricht In de vragenlijsten vragen we naar uw pijnklachten van heup en/of knie, de algemene gezondheid en de omgang met pijnklachten. Ook staan er vragen in over leefstijl, over wat u als deelnemer allemaal doet in het dagelijks leven en of u medicijnen en/of hulpmiddelen gebruikt.

 

Planning van uw bezoeken

 

Het eerste bezoek bij de arts waarbij ook gekeken is of u mee kan doen aan het onderzoek, noemen wij T0 (= tijdstip 0). De vervolgbezoeken noemen we T1 (= tijdstip 1), T2 (= tijdstip 2), enzovoort.

 

Jaarlijkse groep

Hieronder kunt u zien in welk jaar welke onderzoeken plaatsvinden.

 

Onderzoeken T0 T1 T2 T3 T4 T5 T6 T7 T8 T9 T10
Lichamelijk onderzoek
ja
ja ja ja ja ja ja ja ja ja ja
Bloed prikken en urine inleveren
ja   ja     ja     ja   ja
Röntgenfoto's laten maken
ja   ja     ja     ja    ja
Vragenlijsten invullen
ja ja ja ja ja ja ja ja ja ja ja

 

Variabele groep

Hieronder kunt u zien in welk jaar welke onderzoeken plaatsvinden. U hoeft dus alleen in jaar 2, 5, 8 en 10 op controle te komen.

 

Onderzoeken T0 T1 T2 T3 T4 T5 T6 T7 T8 T9 T10
Lichamelijk onderzoek
ja

ja

ja

ja

ja
Bloed prikken en urine inleveren
ja   ja     ja     ja    ja
Röntgenfoto's laten maken
ja   ja     ja     ja    ja
Vragenlijsten invullen
ja
ja

ja

ja

ja